Bu Yöntem Dirsek Kararmasını Tamamen Yok Ediyor! Banyoda Lifleseniz Bile Geçmeyen Siyahlık Anında Kayboluyor

Dirseklerde yaşanan kararma, özellikle esmer tenli insanların yaz aylarında yaşadığı en büyük sorunlardan biri.

Kısa kollu kıyafetlerde doğrudan fark edilen siyah bölgeler, dışarıdan bakıldığında kir gibi algılanabiliyor. Adeta deri altına nüfus etmiş gibi görünen bir kir yumağını andıran bu görüntüler, kişi hijyenine dikkat ediyor ve düzenli olarak banyo yapıyor olsa da geçmemekte.

Öyle ki duş esnasında saatlerce süren liflemelere rağmen dirseklerde yaşanan kararma gitmemekte, çok sayıda insan için dışarı çıkarken özgüven eksikliği yaratan bu duruma çözüm bulmak imkansız hale gelmekte. Hatta bazı insanlarda yaşanan kararmalar o kadar büyük ve keskin ki, çok sayıda insan yaz aylarında kısa kollu tişört ve gömleklerle dışarı çıkarken dirsek ve koltuk altı bölgesindeki kararmaları gizlemek için fondöten kullanmayı tercih edebiliyor.

DİRSEKTEKİ KARARMALARDAN KURTULMANIN YOLU ÇOK BASİT

Tam bir C vitamini kaynağı olan limonun cilt güzelliği için en büyük yardımcımız olduğunu biliyoruz ancak hiç bilmediğimiz yönleri de bulunuyor. Neredeyse her alanda kullandığımız limon dirsek kararmalarının da önüne geçiyor.

Özellikle yaz aylarında kolların ve dizlerin ön plana çıktığı kıyafetler tercih edildiğinden görsel olarak dirsek kararmaları kötü bir görünüme neden oluyor. Estetik açıdan oldukça can sıkan bu durumdan limonla kurtulmak mümkün. Sadece bir hafta denemeyle ortaya çıkan sonuca çok şaşıracaksınız.

MASA BAŞI ÇALIŞANLARDA SIKLIKLA GÖRÜLÜYOR

Masa başı çalışanlarında sıkça görülen dirsek kararmaları güneşte fazla kalması ya da aşırı derecede sürtünerek zamanla ölü hücrelerin artmasıyla koyulaşarak oluşuyor. Zamanla can sıkıcı bir hale dönüşen dirsek kararmalarını ortadan kaldırmak istiyorsanız limondan yardım alabilirsiniz.

Limonun yarısını kesip dirseklerinize hafifçe masaj yaparak 20 dakika boyunca uygulayın. Her gün düzenli uyguladığınızda, dirseklerinizdeki tonun eşitlendiğini göreceksiniz.

SİYAHLIKLARA KARŞI KARBONAT MUCİZESİ

Limonun içerisinde bulunan asitler, cilt beyazlatma konusunda oldukça etkilidir. Limon suyu, cildi ölü hücrelerden de arındırır. Bu nedenle doğal maske tariflerinin de aranılan malzemesidir. Diz, dirsek ve koltuk altlarınızı beyazlatmak istiyorsanız sorunlu bölgelere limon suyu ve karbonat sürün. Ardından dairesel hareketlerle ovalayın. Bu uygulamayı her gün düzenli olarak tekrar ettiğinizde kısa sürede koltuk altı bölgenizdeki renk farklılığını görebilirsiniz.

ELMA SİRKESİ

Bakterileri öldürücü etkisi bulunan, koku oluşumunu önleyen elma sirkesiyle koltuk altı diz ve dirsek kararmalarına çözüm bulabilirsiniz. Sirkenin asitli yapısı, cildi beyazlaştırmada oldukça etkili. Ancak hassas bir cilde sahipseniz sirkeyi ilk başta cildinizin küçük bir yerine uygulamakta fayda var. Bu kür için elma sirkesini sorunlu bölgeye sürdükten sonra 15 dakika kadar bekleyin ve durulayın.

ALOE VERA

Antibakteriyel özelliğiyle cildi temizleyen ve besleyen aloe verayla, ciltteki kararmalardan kurtulabilirsiniz. Bu doğal kür için aloe vera yapraklarından çıkan jeli koltuk altlarınıza sürerek güzelce masaj yapın. 15 dakika kadar bekleyin, jel bu sürede kuruyacaktır. Hafifçe ovarak jeli ciltten arındırın ve soğuk suyla cildi durulayın.

HİNDİSTAN CEVİZ YAĞI

Neredeyse her derde deva olan, saç ve cilt bakımında kullanılan Hindistan cevizi yağı, kararmalara da çözüm oluyor! Koltuk altlarının rengini açma özelliğine sahip olan Hindistan cevizi yağı, içerdiği E vitamini sayesinde cildi besliyor. Hindistan cevizini kararan bölgelere düzenli olarak uygulayarak kesin çözüm elde edebilirsiniz.

MUZ KABUĞU

Bir muzun kabuğuyla koltuk altlarınızı güzelce ovalayın. Muz kalıntıları tamamen kuruyuncaya kadar bekleyin. Kuruyan muzları hafifçe ovarak temizleyin ve soğuk ile yıkayın. Muz kabuğunun içeriğinde bulunan sitrik asit, ciltteki kararmalar için etkilidir.

PATATES

Eğer hassas bir cildiniz varsa cilt kararmaları için patatesten faydalanabilirsiniz. Bir dilim patatesle koltuk altlarınızı beşer dakika boyunca ovup ardından yıkayın. Bir başka yöntemse patatesin suyunu koltuk altlarınıza sürün, on dakika bekletip yıkayın. Bu yöntem düzenli kullanımda sonuç verecektir.

YULAF EZMESİ VE YOĞURT

Yoğurt ve yulaf ezmesi karışımı da cildi ölü derileri temizleyerek cildi beyazlatır. 2 yemek kaşığı yoğurdun içerisine bir 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ekleyin. Bu karışımı masaj yaparak kararmaların olduğu bölgeye sürün. Daha sonra soğuk su kullanarak koltuk altlarınızı, diz ya da dirseğinizi durulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x