Fedon: Eşimle el ele ve ağlaya ağlaya mahkemeye gidip boşandık

Şarkıcı Fedon, ‘Aramızda Kalmasın’ programına konuk oldu. Şarkıcı programda iki kez evlendiği Eda Kalyoncu ile boşanma sürecini anlattı.

Fedon, “Çok genç yaşta İstanbul gibi bir yerde 21 yaşında evlenirsen bir müddet sonra gözün birazcık dışarıda oluyor. Bu mesleğe girdikten sonra bir ‘Ne oluyoruz?’ oldum. Baktım ki ben yanlış yolda gidiyorum. Eşime, ‘Ben seni üzmek istemiyorum boşanalım’ dedim. Eşimle el ele ve ağlaya ağlaya mahkemeye gidip boşandık. Boşandıktan sonra bir erkeğin yapması gereken şeyleri yaptım” dedi.

‘KENDİMDEN UTANDIM’

“Ben de bir ara adam değildim. Yakışmıyordu Eda gibi bir kadına bunları yapmak. İyi bir koca, iyi bir sevgili olamadım ama çok iyi bir babayım” diyen Fedon, sözlerine şöyle devam etti:

“Üç yıl sonra Eda ile tekrar bir araya geldik. Bir gün arabayla giderken bir baktım eşim bebek arabasıyla… Yanında da kızım ve içinde oğlum. Baktım, ‘Ben ne yapıyorum?’ dedim. Kendimden utandım. Biz ayrıyken benim ilişkilerim oldu ama eşimin hiç olmadı. Olsaydı yıkılırdım.”

‘ÇOK HATALAR, ÇOK YANLIŞLAR YAPTIM’

Eşi Eda Kalyoncu’ya haksızlık ettiği için vicdan azabı yaşadığını söyleyen Fedon, “Eşime çok haksızlık ettim. Vicdan azabı yaşıyorum. Çocuklarımız olduğu için Eda ile her hafta görüşüyorduk. Evinin anahtarı da vardı bende ama bir gün eşimin kapısını çaldım. ‘Eda ben geldim’ dedim. O da ‘Hoş geldin’ dedi. Barıştık. Bu vicdan azabından kopamıyorum. Çok hatalar, çok yanlışlar yaptım. Şimdi 80 yaşındayım, tapıyorum karıma.”

Fedon sözlerini, “İnsana vicdan azabı gerekiyor. ‘Nasıl telafi ederim yaptıklarımı?’ diye düşündüm. 62 yıldır kazandığım bütün mal varlığımı eşime verdim. Hepsini eşimin üstüne yaptım. Benim üstüme sadece bir araba var. Bazı arkadaşlarım ‘Senin sağın solun belli olmaz, ayrılırsanız sürünürsün’ dedi. ‘Sürüneyim’ dedim ya. Olması gereken bu. Ben Eda olsam, benimle evlenmezdim” diyerek sonlandırdı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x