Mersin’de polis Mustafa Yıldır, Merve Bayer’i öldürüp intihar etti

Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Yenice Mahallesi’nde yaşayan 31 yaşındaki Merve Bayer’in bugün sabah saatlerinde işe gitmek için evden çıktığı sırada bir yıl önce boşandığı 41 yaşındaki polis memuru Mustafa Yıldır tarafından sokakta önü kesildi.

İkili arasında yaşanan tartışma sırasında silahını çeken Yıldır, Bayer’e ateş ettikten sonra aynı tabancayla kendini vurdu. Silah sesini duyanların ihbarıyla bölgeye 112 Acil Sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yıldır’ın yaşamını yitirdiğini belirleyen sağlık ekibi, ağır yaralı olan Bayer’e ilk müdahalede bulunup hastaneye kaldırdı. Bayer kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Yıldır ve Bayer’in cenazeleri morga kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Çiğdem Serin, kadın hareketi içerisinde mücadele eden Bayer’in son görüşmelerinde şiddete uğrayan başka bir kadına yardım etmeye çalıştığını söyledi.

‘KORKULAN OLDU’

Katledilen Merve Bayer’in arkadaşı, Bayer’in evliliği boyunca şiddete uğradığını belirterek, “Merve’nin babasıyla karşılaştığımda kızının canını kurtarmaya çalıştığını, yoksa öldürüleceğini söylemişti. Sonunda korkulan oldu da” dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Mersin Milletvekili Perihan Koca da olaya ilişkin sanal medya hesabından paylaşımda bulundu. Koca, paylaşımında “Yine kadın cinayeti haberiyle başladık güne. Merve Bayer kız kardeşimiz eski eşi polis Mustafa Yıldır tarafından bu sabah katledildi. 8 Mart arifesinde gündemimiz yine kadın cinayetleri. Kadın cinayetleri ısrarla teşvik ediliyor. Kadın cinayetlerinin yasalarla, fiili uygulamalarla önü açılıyor. Artık yeter. Biri kişi daha eksilmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x