Ramazan Bayramı öncesinde 3.000 TL emekli ikramiye ödemesi yatacak! Tarih belli oldu!

Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramlarında emeklilere ödenen bayram ikramiyeleri, bu yıl yüzde 50 artışla 3 bin lira olarak hesaplara yatırılacak. Ödemelerin yapılacağı tarih için gözler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına çevrildi. Peki, 2024 emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak, kimler ikramiye alacak?

BAYRAM İKRAMİYELERİ 3 BİN TL OLDU!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerin bayram ikramiyesinin yüzde 50 artışla 3 bin lira olduğunu açıkladı.

RAMAZAN BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli bayram ikramiyesinin bayramdan önce hesaplara yatırılacağını bildirdi.

Ramazan Bayramı’nın ilk günü bu yıl 10 Nisan tarihine denk geliyor. SSK, Bağ-Kur ve EYT emeklilerine bayram ikramiyelerinin ise bayramdan önceki hafta yani 1-9 Nisan 2024 tarihleri arasında hesaplara yatırılması bekleniyor.

KİMLER FAYDALANACAK?

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlar ile şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri bayram ikramiyesi alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x