Sezgin Baran Korkmaz’ın yalısına giden gazeteciler ortaya çıkıyor: Kim bu besleme gazeteciler… Dava başladı

Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istediği iddialarıyla gündeme gelen Veyis Ateş hakkında dava açıldı. İsmail Saymaz, Sezgin Baran Korkmaz’dan bir lobi için olduğunu öne sürerek 10 milyon euro istediği ortaya çıkan Veyis Ateş’e ilişkin yeni gelişmeleri aktararak, savcılığın Sezgin Baran Korkmaz ve Veyis Ateş arasındaki ses kayıtlarına internetten ulaştığını belirtti. Hakkında ‘nüfuz ticareti’ suçlamasıyla iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Veyis Ateş’in iddiaları “uydurma, yalan, şantaj, montaj” olarak nitelediğini belirtilirken, “Davanın açılmış olması benim açımdan iyi oldu. Bu haksız itham ve iftirayı mahkemede anlatmam açısından bir fırsat oldu” dediği ifade edildi.

SEZGİN BARAN KORKMAZ’DAN “PARA ALAN GAZETECİLER” KONUSU

Fatih Altaylı, Youtube’da yaptığı programda, “Sezgin Baran Korkmaz’dan para alan 12 gazeteci” konusunu gündeme taşıdı. “Veyis Ateş” davasının açılmasıyla birlikte ABD”de tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz ile ilişkisi olduğu öne sürülen gazetecilerin kim olduğunun ortaya çıkmasının beklediğini ifade eden Altaylı, “Bu davadan benim en önemli beklentim, Sezgin Baran Korkmaz ile etik dışı, ahlak dışı, meslek ilkeleri dışı ilişki kuran gazetecilerin ortaya çıkmasını umuyorum ve diliyorum. Çünkü bu işler böyle kolay değil. Kalkıp da siz iş adamlarıyla, özellikle de böyle hakkında çeşitli iddialar olanlarla böyle ilişkiler kuruyorsanız biraz garip bir durumdur, meslekle bağdaşmayan bir durumdur, bu kişilerin meslek içinde olmaması gerektiren bir durumdur.” diye konuştu. Bu vesileyle SBK’nın yalısına giden gazetecilerin de ortaya çıkması bekleniyor.

“ETİK VE AHLAK DIŞI İLİŞKİ KURAN GAZETECİLER ORTAYA ÇIKSIN”

İşte Altaylı’nın o konuşması:

“İstanbul’daki bir savcı davet etti, bilgime başvurmak üzere. Ben de kalktım gittim. Bu olayla ilgili bilgilerimi anlattım. Saklamakta olduğum Sezgin Baran Korkmaz’dan gelen görüntüleri ve bilgileri de savcılıkla paylaştım… İsmail Saymaz’ı aradım, ‘Dosyayı uzun süre saklamışlar orada, senin ifadenden sonra da gelişme olmamış. Ama Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde neredeyse bir ömür geçiren sözde gazetecilerin ifadesine başvurulmuş mu? Onları görmedim orada’ dedi. İnşallah onlar da ortaya çıkar zaman içerisinde. Dava açılmış, İsmail Saymaz bunu bir bakan değişikliğine bağlıyor. O dosyada adı geçen, Sezgin Baran Korkmaz’ın ima ettiği bakanın görevden ayrılmasından sonra bu soruşturma yürümüş ve buraya gelmiş’ dedi. Benim bilgim yok ama İsmail’in bilgisine güvenirim. Bu dava açılmış. Sezgin Baran Korkmaz zaten şu anda Amerika’da. Amerikan devletini dolandırmaktan dolayı yargılanıyor oradaki ortaklarıyla beraber. Türkiye’deki durumunun ne olduğunu, hangi suçlara karıştığını çok bilemiyorum. Türkiye’de bir suça karışıp karışmadığıyla ilgili eldeki veriler nedir, bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla dava açılmadı, tek dava bu olması gerekiyor. Sonuçlarını göreceğiz. Ama bu davadan benim en önemli beklentim, Sezgin Baran Korkmaz ile etik dışı, ahlak dışı, meslek ilkeleri dışı ilişki kuran gazetecilerin ortaya çıkmasını umuyorum ve diliyorum. Çünkü bu işler böyle kolay değil. Kalkıp da siz iş adamlarıyla, özellikle de böyle hakkında çeşitli iddialar olanlarla böyle ilişkiler kuruyorsanız biraz garip bir durumdur, meslekle bağdaşmayan bir durumdur, bu kişilerin meslek içinde olmaması gerektiren bir durumdur. İnşallah Sezgin Baran Korkmaz’ın hep dedikodusu yapılan ama kim oldukları ortaya çıkmayan besleme gazetecileri de belki bu arada inşallah ortaya çıkarlar. Dostluk ilişkisi başkadır, herkes herkesle dost olabilir ama parasal ilişki varsa inşallah ortaya çıkar diye bekliyorum. İsmail’in haberi yüreğime su serpti bunun ortaya çıkması açısından.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x